Przejdź do treści
10°CPowietrze: bardzo dobre Warta: 173 cm rośnie sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:41 · zachód 17:45
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 19 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (druki nr 3148, 3226 i 3226-A)

22.10.2026 17:48, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 51

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie w całości projektu

Za głosowało 60 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
60 13,7%
Przeciw
371 84,5%
Wstrzymało się
8 1,8%
Nie głosowało
21

Procenty liczone od 439 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Gorzów Wielkopolski

Za 1

Przeciw 11

Posłowie związani z miastem Gorzów Wielkopolski

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

projekt rządowy, stan: w toku, druki nr 3148, 3226, 3226-A

projekt dotyczy uszczelnienia zasad opodatkowania fundacji rodzinnych i ograniczenia możliwości wykorzystywania preferencji podatkowych niezgodnie z celem, dla którego powstała ta instytucja. Nowe przepisy obejmą m.in. dochody zagraniczne, krótkoterminowy najem nieruchomości oraz sprzedaż majątku...

Sprawozdawca: Katarzyna Kierzek-Koperska

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156114807
PiS147413157
Rozwój Plus4034213
PSL-Trzecia Droga3213001
Lewica2102100
Konfederacja1616000
Centrum1501401
Polska 20501501401
niezrzeszeni71600
Demokracja Bezpośrednia41120
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 00:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:05