Pojazd kradziony w Niemczech, kierowca miał ponad 2 promile , był poszukiwany i miał zakaz kierowania. A to nie wszystko

fot. KMP Gorzów Wielkopolski
Sporo na swoim sumieniu ma kierowca zatrzymany w nocy przez gorzowska drogówkę. Mężczyzna przez najbliższe trzy lata w ogóle nie powinien kierować. Jechał bez kasku, świateł, a tablice rejestracyjne były z innego pojazdu. Dodatkowo był poszukiwany, bo ma do odsiadki sądowy wyrok. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu i kierował skradzionym na terenie Niemiec pojazdem. Został zatrzymany, usłyszy kolejne zarzuty i trafi do zakładu karnego.
REKLAMA

Policjanci gorzowskiej drogówki przed północą w czwartek (2 lipca) zauważyli w Lubiszynie kierującego skuterem, który jechał bez kasku i włączonych świateł. Do tego jego niepewna jazda wzbudziła zainteresowanie funkcjonariuszy, dlatego zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że 35-letni mężczyzna na swoim sumieniu ma całkiem sporo.

Mężczyzna był mocno nietrzeźwy, w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Kolejne sprawdzenia kierowcy i jego pojazdu zaskakiwały samych policjantów. Skuter na którym się poruszał był skradziony na terenie Niemiec. Założone tablice rejestracyjne zupełnie do niego nie pasowały, okazało się że pochodzą z innego pojazdu. Dodatkowo 35-latek do stycznia 2023 roku ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna był także poszukiwany za poprzednie przestępstwa i najbliższe pół roku nie będzie cieszył się wolnością.

35-latek został zatrzymany w gorzowskiej komendzie a skradziony za zachodnią granicą skuter został zabezpieczony. Niebawem wróci do właściciela. Podejrzany po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty i zostanie przewieziony do zakładu karnego.

 

podkom. Grzegorz Jaroszewicz

KMP w Gorzowie Wlkp.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
19107
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gorzowie

kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
CEA Filharmonia Gorzowska, Gorzów...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-18 19:00
miejsce
CEA Filharmonia Gorzowska, Gorzów...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-28 15:00
miejsce
CEA Filharmonia Gorzowska, Gorzów...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-25 16:00
miejsce
Teatr im. J. Osterwy, Gorzów...
wstęp biletowany